Przejdź do treści

Mobilny żuraw wieżowy – byliśmy pierwsi w Polsce!

  mobilne żurawie wieżowe

  Technologia w branży budowlanej cały czas idzie do przodu oferując coraz więcej nowoczesnych rozwiązań, a wśród nich coraz bardziej zaawansowane technologicznie maszyny, które używane są w budownictwie. Jednym z takich nowych rozwiązań są mobilne żurawie wieżowe, które na zachodzie znane są od lat, a w Polsce dopiero zdobywają popularność.

  Mobilny żuraw wieżowy – co to takiego?

  Mobilny żuraw wieżowy to nic innego niż połączenie tradycyjnego żurawia wieżowego z kołowym podwoziem, które sprawia, że urządzenie staje się bardziej uniwersalne i mobilne. Żuraw wieżowy jest zdecydowanie szybszy niż dźwigi teleskopowe i właśnie to przyczyniło się do faktu, iż firma Spierings postanowiła stworzyć mobilnego kolosa, który będzie pewnego rodzaju rewolucją w branży. Dźwig wieżowy, który może się samodzielnie przemieszczać, jest zdecydowanie praktyczniejszy od stacjonarnego, tradycyjnego żurawia, do którego widoku na placach budowy jesteśmy przyzwyczajeni.

  Klienci, którzy realizują projekty, w których waga przenoszonych ładunków nie przekracza 3 ton, a promień pracy ramienia dźwigu wynosi do 60 metrów, najczęściej stawiają na mobilne żurawie wieżowe. Można pokusić się więc o stwierdzenie, że żurawie wieżowe mobilne produkcji firmy Spierings to kwintesencja uniwersalności, gdyż prace dźwigowe spełniające powyższe kryteria to blisko 80% ogółu usług dźwigowych.

  Zalety mobilnych żurawi wieżowych

  Korzyści wynikające z pracy przy wykorzystaniu żurawi mobilnych wieżowych są bardzo rozległe. Przede wszystkim żurawie wieżowe gwarantują znakomity widok. Kabina operatora żurawia może być osadzona w połowie wysokości wieży bądź na szpicy, co umożliwia operatorowi zdecydowanie najlepszą widoczność w trakcie pracy. Wiadomo przecież, że dobry widok to bardzo ważna kwestia, związana przede wszystkim z bezpieczeństwem pracy.

  mobilne żurawie wieżowe

  Można śmiało powiedzieć, że przy mobilnych żurawiach wieżowych świetnie sprawdza się powiedzenie „jedna maszyna – jeden człowiek”, ponieważ do ustawienia i obsługi mobilnego dźwigu wystarczy jeden operator. Nie ma tu mowy o dodatkowym balaście czy elementach wysięgnika, które monterzy mieliby złożyć w całość. Wystarczy maszyna i jej operator i już można pracować!

  Istotnym walorem dźwigów mobilnych wieżowych jest to, że całkowite rozłożenie oraz przygotowanie do pracy trwa od 20 do 30 minut w zależności od modelu. Jeżeli na terenie budowy panują ciężkie warunki – należy doliczyć dodatkowy czas niezbędny do przygotowania podkładów pod podpory pojazdu.

  To tylko niektóre z mocnych stron mobilnych żurawi wieżowych, które oferujemy w naszej firmie w usłudze wynajem dźwigów i żurawi w województwie mazowieckim. Jeżeli chcieliby się Państwo dowiedzieć więcej o zaletach nowoczesnych żurawi mobilnych oraz o ich szerokim zastosowaniu – zapraszamy do kontaktu z naszymi dyspozytorami, którzy z przyjemnością odpowiedzą na pytania.

  Jeden z największych wieżowych żurawi mobilnych dostępny w Polsce to mobilny żuraw wieżowy Spierings SK-1265 AT-6 o udźwigu 100 ton i zasięgu 60 metrów. Ma on zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie poradzą sobie mniejsze modele. Praca na takim dźwigu to prawdziwa przyjemność, a fakt, że nasza firma jako pierwsza dysponowała takim pojazdem dodatkowo wzmacnia satysfakcję!

  Największe mobilne żurawie wieżowe dostępne w naszej firmie to modele, które jako pierwsze pojawiły się w  Europie Wschodniej! Dzięki dysponowaniu żurawiami tego typu możemy odpowiedzieć na oczekiwania branży budowlanej i dostarczać najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania. Zapraszamy do skorzystania z usług, które realizujemy wykorzystując mobilny żuraw wieżowy w Warszawie, Piasecznie, Pruszkowie, Błoniach, Żabiej Woli i innych okolicznych miejscowościach, a także w całej Polsce.